Informace č.: 101 – 2023 (petice a otevřený dopis poslancům)

21. 11. 2023

Vážení přátelé,

minulý týden jsme ukončili sběr podpisů pod petici, ale stále nám ještě přicházejí další podpisové archy, což je dobře. V současné době podepsalo petici za schválení zákona o zvýšení příspěvku na péči celkem 13 300 občanů. Chceme Vám všem moc poděkovat za Vaši aktivitu. Limit 10 000 podpisů byl výrazně překročen. 30. listopadu budeme petici předávat poslancům Petičního výboru Poslanecké sněmovny. Předání petice bude spojeno s tiskovou konferencí. Boj za zvýšení příspěvků však nekončí. Nyní je potřeba dosáhnout toho, aby návrh zákona, tj. sněmovní tisk 565, ke kterému bohužel dala vláda negativní stanovisko, byl zařazen na nejbližší schůzi Poslanecké sněmovny, a to tak, aby byl sněmovní tisk projednán co nejdříve, protože času je poměrně málo. Po projednání zákona v Poslanecké sněmovně jej musí ještě projednat Senát a podepsat pan prezident.

Vážení přátelé, v odkaze pod textem Vám posíláme otevřený dopis poslancům, ve kterém je žádáme, aby návrh zákona zařadili na nejbližší schůzi, která bude zahájena v úterý 28. listopadu 2023. Máme na Vás velkou prosbu, abyste napsali poslancům a požádali je o zařazení sněmovního tisku 565 na počátek schůze Poslanecké sněmovny, která začíná 28. listopadu 2023. Můžete použít část dopisu nebo celý dopis, který Vám posíláme v odkazech pod textem. Pokud byste použili celý dopis, tak je nezbytné, abyste se pod dopis podepsali Vy a odstranili podpis předsedy NRZP ČR.

Vážení přátelé, je potřeba psát co nejdříve a v co největším počtu. Prosíme Vás, abyste psali napříč poslaneckými kluby. Pokud se nepodaří zařadit návrh zákona o zvýšení příspěvku na péči na tuto schůzi, tak již není šance, aby se stihl zákon projednat do konce roku.

Vážení přátelé, předem Vám děkujeme za Vaši aktivitu. E-mailové adresy jednotlivých poslanců najdete na https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=192. Když si rozkliknete kteréhokoliv poslance, tak zde naleznete e-mailovou adresu, na kterou mu můžete dopis poslat.

Vážení přátelé přeji Vám všechno dobré.

S pozdravem

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

Otevřený dopis poslancům

Stáhnout

Otevřený dopis poslancům

Stáhnout

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit