Informace č.: 84 – 2023 (Petice za zvýšení příspěvku na péči pokračuje)

6. 10. 2023

Vážení přátelé,

opakovaně se na vás obracíme s vyhlášenou peticí za zvýšení příspěvku na péči ve všech stupních, kterou vyhlásila NRZP ČR. Předem vám moc děkujeme, jak velmi aktivně se zapojujete do této akce.

V současné době je v elektronické petici 630 podpisů a v papírové podobě přibližně stejný počet lidí, kteří petici podepsali. Prosíme vás, abyste neumdlévali ve snaze získat co nejvíce podpisů pod petici. I když se petice rozjela velmi dobře, tak k dosažení potřebného počtu podpisů k projednání v Poslanecké sněmovně máme ještě daleko.

V odkaze pod textem najdete podrobný návod, jak se k petici dostat a jak ji elektronicky podepsat. Petici najdete pod názvem: Petice Republikového výboru Národní rady osob se zdravotním postižením ČR z. s. za valorizaci příspěvku na péči ve všech stupních.

V dalším odkaze pod textem naleznete petiční arch, který stačí vytisknout a po získání podpisů prosím odešlete archy na adresu NRZP ČR, Partyzánská 1/7, 170 00 Praha 7. Arch s podpisy můžete také oskenovat a poslat elektronicky na adresu nrzpcr@nrzp.cz.

Petice může být Vámi podepsána, pokud máte bankovní identitu nebo datovou schránku. Bankovní identitu by měl mít každý občan, který je vlastníkem bankovního účtu. Pokud ji však nepoužíváte, tak je nezbytné si ji aktivovat.

Vážení přátelé, znamená to, že máte dvě možnosti, jak podepsat petici, ale je nezbytné, abyste zvolili pouze jednu variantu podpisu. Občan nesmí podepsat dvakrát tu stejnou petici. Sběr podpisů pod petici bude ukončen ke dni 31. října 2023.

Vážení přátelé, moc vám všem děkujeme za podporu. Dostáváme denně spousty ohlasů a věříme, že se nám podaří potřebný počet podpisů získat.

Přeji vám všechno dobré.

S pozdravem

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

Návod na podpis elektronické petice

Stáhnout

Petice

Stáhnout

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit