Nenechte si ujít příležitost získat Euroklíč zdarma!!

3. 10. 2018

K čemu je dobrý Euroklíč?

Zajišťuje rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení (např. výtahů, svislých a schodišťových plošin apod.) osazených jednotným Eurozámkem. Euroklíč lze použít v řadě zemí Evropy, u nás je již osazeno přes 1580 Eurozámků (např. na úřadech, nádražích, čerpacích stanicích, v obchodních centrech apod.). 

Kdo může získat zdarma Euroklíč?

Držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P, držitelé WC karty, diabetici, stomici, onkologičtí pacienti, lidé trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, cystickou fibrózou, nespecifickými střevními záněty (Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou), močovými dysfunkcemi a rodiče dětí do tří let.

Jak získat Euroklíč?

Na webových stránkách www.euroklic.cz v menu zvolte složku „Euroklíč v krajích“, poté vyberte příslušný kraj dle Vašeho trvalého bydliště. Pod záložkou Distribuce v položce „Informace o projektu Euroklíč“ je umístěn leták Euroklíče v daném kraji. V tomto letáku si najdete distribuční místo, které máte nejblíže svému bydlišti. Doporučujeme předem distribuční místo telefonicky, či emailem kontaktovat a domluvit se s příslušným pracovníkem na termínu předání Euroklíče.

Euroklíč Vám bude vydán po předložení občanského průkazu a průkazu pro osoby se zdravotním postižením typu TP, ZTP, ZTP/P, či WC karty. Pokud nejste držitelem průkazu pro osoby se zdravotním postižením, předložte případně k nahlédnutí lékařskou zprávu, dokládající výše uvedené onemocnění. U osob, které nejsou držiteli průkazu nebo WC karty, bude do „Evidenční karty Euroklíče“ výslovně uvedeno, že patří do některé z cílových skupin.

Více o Euroklíči najdete na www.euroklic.cz.

Seznam přístupných míst s toaletami, výtahy či plošinami osazenými eurozámky naleznete >>zde<<

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit