Informace č.: 112 – 2023 (Návrh ministra M. Jurečky)

15. 12. 2023

Vážení přátelé,

na tomto odkaze >> zde << najdete tiskovou zprávu z dnešní tiskové konference pana ministra Mariána Jurečky. Pan ministr informuje, že příští týden bude do meziresortního připomínkového řízení poslána novela zákona o sociálních službách, která mimo jiné obsahuje také zvýšení částek příspěvků na péči v jednotlivých stupních. MPSV ČR navrhuje trochu jiné zvýšení než navrhuje NRZP ČR, ale je zde zásadní rozdíl v tom, že navýšení ministerstvo plánuje až od 1. července 2024 a také, že je navrhováno nižší zvýšení příspěvku ve II. stupni.  Tuto skutečnost považujeme za další pokles hodnoty II. stupně příspěvku, který je přiznáván především lidem nevidomým, neslyšícím a s mentálním postižením.

Je třeba také upozornit na to, že zákon má být dán do vnějšího připomínkového řízení těsně před vánočními svátky, jako by byla snaha co nejvíce eliminovat připomínky.

Vážení přátelé, jakmile dostaneme návrh zákona, je samozřejmé, že vám jej rozešleme k připomínkám.

Přejeme vám radostné a klidné vánoční svátky a všem pevné zdraví a dobrý rok 2024.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit