Informace č.: 82 – 2021 (pozvánka na předávání cen MOSTY a dopravu vlakem)

3. 9. 2021

Vážení přátelé,

jak jsme již jednou informovali, blíží se předávání cen NRZP ČR MOSTY za rok 2020, které se tentokrát uskuteční 21. září 2021 v Ostravě ve společenském sále Domu kultury města Ostravy, ulice 28. října 2556/124, Ostrava. Patronkou cen je již tradičně paní Livia Klausová. Předávání cen bude moderovat pan Aleš Cibulka a na předávání cen několikrát vystoupí pan Jaromír Nohavica. Záštitu nad předáváním cen převzal hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. a náměstek primátora Statutárního města Ostravy Ing. Zdeněk Pražák, Ph.D.

Vážení přátelé, kapacita sálu je dostatečná, takže, pokud máte zájem se akce účastnit, je to možné. Vstup je zdarma, ale každý účastník se musí předem, to do 14. 9. 2021, registrovat na emailové adrese nrzpcr@nrzp.cz. Bez této evidence bychom nemohli zajistit místo v sále. Samozřejmě, že NRZP ČR, jako pořadatel, musí dbát na všechna hygienická pravidla, a to v souvislosti s Covid – 19. Podmínkou účasti na akci je, že osoba musí prokázat svoji bezinfekčnost na Covid – 19. To znamená, že účastník musí předložit buď potvrzení o prodělaném očkování a uplynutí 14 dní od druhé dávky očkování (u jednodávkové vakcíny 14 dní od očkování), nebo musí prokázat, že prodělal Covid – 19 v posledních 6 měsících, případně potvrzení od odborného pracoviště o negativním testu na Covid – 19, které není starší než 48 hodin.

Vzhledem k tomu, že předávání cen se tentokrát uskuteční v Ostravě, pojede speciální vlak z Prahy Mosty Expres, který vypravují České dráhy. Účastníci, kteří budou chtít využít speciální vlak Mosty Expres, se musí přihlásit nejpozději 13. 9. 2021 prostřednictvím formuláře, který naleznete v odkaze pod textem, a to na adresu j.viktorova@nrzp.cz. Bez toho, aniž by se jednotliví cestující registrovali na uvedené adrese j.viktorova@nrzp.cz, nebude možné do vlaku nastoupit. Vlak má 20 míst pro lidi na vozících, ale pouze 8 míst v přímém dosahu bezbariérového WC. Ostatní zbylá místa pro lidi na vozících jsou dostupná po překonání několika schodů. Bohužel neexistuje žádný vlak, který by měl větší kapacitu pro lidi na vozících. Po přihlášení dostane každý zájemce potvrzující email o zajištění místa ve vlaku. Upozorňujeme, že je stanoveno jednotné jízdné na cestu do Ostravy a zpět, a to ve výši 95,- Kč, bez ohledu na to, ve které stanici cestující nastoupí či vystoupí. Jednotné stanovené jízdné je proto, aby systém byl co nejméně administrativně náročný.

Vlak vyjíždí z Hlavního nádraží v Praze 21. 9. 2021 v 09:05. Vzhledem k vytíženosti tratě, nebude možné čekat na další opozdilce. První zastávka vlaku Mosty Expres bude v Kolíně v 09:52, kde budou moci přistoupit další přihlášení cestující. V Pardubicích na hlavním nádraží staví vlak v 10:16, v České Třebové v 11:01, v Olomouci v 11:55 a na nádraží Ostrava – Svinov  přijede vlak v 12:57. Zde budou připravené bezbariérové autobusy, které všechny cestující z vlaku dovezou přímo k Domu kultury Ostrava.

Odjezd vlaku Mosty Expres z nádraží Ostrava – Svinov je pevně stanoven na 19:39, přičemž na nádraží budou všichni cestující z vlaku opět převezeni od Domu Kultury bezbariérovými autobusy. Odjezd autobusu je stanoven na 18:30 hodin. Příjezdy do jednotlivých cílových stanic jsou následující: Olomouc v 20:32, Česká Třebová v 21:12, Pardubice hl. n. v 21:57, Kolín v 22:18, Praha hl. n. v 22:56.

Vážení přátelé, čísla nástupišť, ze kterých bude vlak Mosty Expres vyjíždět, se dozvíte z odjezdových tabulí a rozhlasu přímo na nádražích.

Těšíme se na setkání s vámi v Ostravě.

Přeji vám všechno dobré.

S pozdravem

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

Vlak na MOSTY

Stáhnout

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit