Informace č.: 3 – 2021 (Jednání o očkování v domácnostech)

11. 1. 2021

Vážení přátelé,

obdrželi jsme nabídku na antigenní testování, které agentura provádí přímo v bytech imobilních osob. Pokud byste chtěli tuto možnost využít, můžete se přihlásit. Nabídka se týká však pouze Prahy a Středočeského kraje.

 Odběrové místo Provádí antigenní testování pro imobilní pacienty.

TRANS HOSPITAL PLUS s.r.o. – výjezdové vozidlo

Adresa Řevnice, Mařáková 1080
Upřesnění polohy Výjezdové vozidlo pro imobilní pacienty na AG testy
Příjem
Způsob rezervace
Odkaz na rezervační systém http://transhospital.cz/
DRIVE-IN Ne
Komentář

Pracovní doba – Antigenní testy

Den Od Do
Pondělí 7:00 19:00
Úterý 7:00 19:00
Středa 7:00 19:00
Čtvrtek 7:00 19:00
Pátek 7:00 19:00
Sobota 7:00 19:00
Neděle 7:00 19:00

 

Vážení přátelé, dovolujeme si vás informovat, že téma očkování proti Covid 19 v domácnostech jsme neopustili a jednáme pořád dál. Poslali jsme připomínky k Metodickému pokynu k očkování, a to k plánu provedení, tak jak jsme vám psali ve čtvrtek. Národní koordinační vakcinační skupina bohužel náš návrh zatím neakceptovala, proto jsme se dnes obrátili s návrhem usnesení na Pacientskou radu. Pacientská rada by měla doporučit ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému, aby do Metodického pokynu bylo zařazeno, že mobilní očkovací týmy budou očkovat i v domácnostech. Zatím se počítá, že mobilní očkovací týmy by očkovaly pouze v zařízeních sociálních služeb. Pokud nebude očkování těžce imobilních pacientů v domácnostech zařazeno do povinností mobilních očkovacích týmů, znamenalo by to, že lidé s těžkými onemocněními, kteří jsou v domácnostech, by nebyli zařazeni do prioritních skupin a byli by očkováni až někdy v letních měsících svými praktickými lékaři, kteří by je navštěvovali doma. Jsme přesvědčeni o tom, že takový odklad očkování nemůžeme připustit. Takže budeme v této věci dále konat.

Přeji vám všechno dobré.

S pozdravem

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit