• Úvodní stránka
  • Aktuality
  • Informace č.: 43 – 2020 (Usnesení Pacientské rady k situaci v souvislosti s pandemií COVID – 19)

Informace č.: 43 – 2020 (Usnesení Pacientské rady k situaci v souvislosti s pandemií COVID – 19)

4. 5. 2020

Vážení přátelé,

Pacientská rada, jejíž členem je i NRZP ČR, přijala usnesení, jako doporučení ministru zdravotnictví, k situaci osob se zdravotním postižením a  chronickým onemocněním v souvislosti s pandemií COVID – 19 a jejími dopady na osoby se zdravotním postižením a osoby s chronickým onemocněním.

Usnesení Pacientské rady schválilo návrh pracovní skupiny Pacientské rady ministra zdravotnictví pro zdravotně sociální pomezí. Je to vlastně jakýsi soupis problémů lidí se zdravotním postižením a chronickým onemocněním a zároveň způsob, jak tyto problémy řešit.

Považujeme to za velmi důležitý dokument a věříme, že Ministerstvo zdravotnictví ČR bude při svých rozhodujících procesech vycházet z doporučení Pacientské rady. Dokument najdete v odkaze pod tímto textem.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

Usnesení Pacientské rady k situaci osob se zdravotním postižením a chronickým onemocněním v souvislosti s pandemií COVID-19

Stáhnout

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit