Informace č.: 117 – 2016 (novela zákona o zaměstnanosti)

2. 12. 2016

logo_opz

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé, 

v příloze Vám posílám tiskovou zprávu ze včerejší mimořádné tiskové konference, která se uskutečnila v souvislosti s projednáváním novely zákona o zaměstnanosti. 

Tato novela, která by měla také obsahovat zvýšení příspěvku pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50 % OZP o 700,- K4 měsíčně, a to v souvislosti se zvýšením minimální mzdy od 1. 1. 2017 na 11 000,- Kč, zatím nebyla projednána ani v prvním čtení a vzniká velké nebezpečí, že nebude projednána včas. Všechny čtyři subjekty, které se účastnily mimořádné tiskové konference, již několik měsíců vyjednávají na všech platformách, aby zákon byl urychleně projednán, jinak hrozí vážné nebezpečí, že po Novém roce může dojít k propuštění stovek lidí se zdravotním postižení z tzv. chráněných dílen. 

Vážení přátelé, přivítali bychom, kdybyste i Vy svým apelem a nebo kontakty na jednotlivé poslance nám pomohli je přesvědčit, aby novela zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, sněmovní tisk 911, byla projednána co nejdříve. 

Přeji Vám všechno dobré. 

S pozdravem 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit