Informace č.: 116 – 2016 (Testovací projekt skupiny Nova ke zpřístupňování pořadů pro sluchově znevýhodněné diváky)

2. 12. 2016

logo_opz

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé, 

přeposílám Vám dopis z TV Nova, která připravila testovací projekt, který se týká zpřístupňování pořadů pro sluchově i zrakově znevýhodněné diváky. 

V Poslanecké sněmovně se nyní projednává novela zákona č. 231/2001 SB., o rozhlasovém a televizním vysílání. Novela mění současné podmínky zpřístupňování pořadů pro uvedené skupiny diváků. Vaše poznatky z projektu, který máte popsaný v příloze dopisu, můžete posílat přímo do TV Nova na adresu skrytetitulky@nova.cz. Od 5. prosince 2016 budou také k dispozici webové stránky www.nova.cz/titulky

Vážení přátelé, prosím, abyste se projektu účastnili v co největší míře a poslali co nejvíce Vašich podnětů TV Nova. Můžete v kopii poslat svoje poznatky i na adresu v.krasa@nrzp.cz. S TV Nova jsme již několikrát v této věci jednali, jednali s nimi i zástupci neslyšících a nevidomých a uvedený zákon byl také probírán na jednání Vládního výboru pro zdravotně postižení občany. Máme zájem, aby co nejvíce programů bylo zpřístupňováno, na druhé straně je pravda, že není možné požadovat 100%ní pokrytí všech programů, a to z finančních důvod. 

Přeji Vám všechno dobré. 

S pozdravem 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit