Informace č.: 85 – 2012

31. 10. 2012

Vážení přátelé,

v příloze Vám posílám návrh Senátního návrhu zákona senátorů Boženy Sekaninové, Zdeňka Škromacha a dalších, kterým se ruší Karta sociálních systémů. 

Tento návrh zákona by mohl být v Senátu projednán ještě do konce roku a od Nového roku by byl projednáván v Poslanecké sněmovně. V Senátu pravděpodobně návrh zákona projde. Samozřejmě problematičtější je jeho projednání v Poslanecké sněmovně. Až bude zákon projednáván v Poslanecké sněmovně, poprosím Vás o podporu tohoto zákona. 

Vážení přátelé,

včera jsem Vám poslal informační leták obchodního řetězce LIDL a Českých drah, který umožňuje nákup zlevněné jízdenky na demonstraci 17. 11. 2012. Jedná se o jízdenku zpáteční, to znamená cestu na demonstraci a zpět za 199,- korun. Upozorňuji Vás v této souvislosti, že poukázku na jízdenku lze zakoupit pouze v prodejnách LIDL, a to do 9. listopadu 2012.  Poukázku je potřeba vyměnit za jízdenku přímo na železniční stanici, a to v den, kdy byste si chtěli koupit lístek. Ještě upozorňuji, že pro cestování vlaky SC Pendolino je potřeba zakoupit povinnou rezervaci. U vozíčkářů je také potřeba nahlásit dopředu, že pojede osoba na vozíku tak, aby byla připravena příslušná plošina a podobně. Další podrobnosti Vám sdělíme v co nejbližším termínu. 

Přeji Vám všechno dobré. 

S pozdravem 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit