Informace č.: 50 – 2022 (Mimořádná tisková konference k dotacím na sociální služby)

21. 6. 2022

Vážení přátelé,

dnes se v sídle NRZP ČR uskutečnila mimořádná tisková konference k dotacím MPSV ČR pro poskytovatele sociálních služeb s nadregionální či celostátní působností na rok 2022. V pátek 27. 5. 2022 zveřejnilo MPSV ČR výsledek dotačního řízení pro poskytovatele sociálních služeb s nadregionální či celostátní působností pro rok 2022.  Drtivá většina přiznaných dotací je v průměru snížena o 25 % proti roku 2021. Vzhledem k vysoké inflaci, růstu cen nájmů, energií a dalších komodit, je ve skutečnosti propad příjmů poskytovatelů sociálních služeb mnohem výraznější a je prakticky pro ně likvidační.

V odkaze pod textem vám posíláme tiskovou zprávu z mimořádné tiskové konference. Tiskové konference, se mimo předsedy NRZP ČR Mgr. Václava Krásy, účastnili 1. místopředseda Mgr. Jiří Morávek a člen předsednictva NRZP ČR a prezident SONS ČR Mgr. Luboš Zajíc.

Přeji vám všechno dobré.

S pozdravem

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

Tisková zpráva k dotacím na sociální služby

Stáhnout

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit