Informace č.: 98 – 2020 (Nový portál MV ČR ke Covid – 19 se sekcí pro OZP)

18. 11. 2020

Vážení přátelé,

Ministerstvo vnitra ČR spustila nový portál k problematice pandemie Covid – 19. Tento portál najdete na tomto odkaze: https://covid.gov.cz/situace/osoby-se-zdravotnim-postizenim

Na portálu je sekce určená pro osoby se zdravotním postižením. Jako aktualita je informace, jak řešit testování osob, které nejsou schopny se samostatně na místa odběru dostavit. Jednalo se nejprve jen o osoby se zrakovým postižením (kdo je na místo doprovodí, jak budou čekat ve frontě a dodržovat předepsané rozestupy, atp…), ukazuje se však, že těch, kteří nejsou schopni se dostavit na odběrová místa a vystát frontu, je víc i z jiných cílových skupin OZP. Například z důvodu, že (jak hygienické stanice důrazně upozorňují) pokud byli v kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nesmí používat veřejnou dopravu.

Věříme, že vám tento portál usnadní řešení situací spojených s koronavirovou epidemií.

Přeji vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit