Informace č.: 34 – 2020 (Chráněné dílny pro výrobu látkových roušek)

30. 3. 2020

Vážení přátelé,

tato informace se týká chráněných dílen, možná i OSVČ, které jsou schopny šít látkové roušky, kterých je neustálý nedostatek. Ústřední krizový štáb nyní zjišťuje, jaké jsou kapacity těchto pracovišť v současné době. Jednalo by se pravděpodobně o veřejnou zakázku bez výběrového řízení, protože v nouzovém stavu je možné takové zakázky dát bez výběrového řízení.

Jde nám hlavně o ty chráněné dílny nebo sociální podniky, které nejsou organizovány v Komoře zaměstnavatelů zdravotně postižených, v Asociaci zaměstnavatelů zdravotně postižených nebo ve Svazu českých a moravských výrobních družstev. Od těch dostaneme souhrnnou informaci. Hledáme další výrobní kapacity chráněných dílen, které by bylo možné využít k výrobě roušek. Můžete se hlásit na adresu v.krasa@nrzp.cz.

Přeji vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit