Informace č.: 5 – 2018 (Novela zákoníku práce – renty)

15. 1. 2018

Vážení přátelé, 

16. 1 2018 by měla začít 6. schůze Poslanecké sněmovny a na této schůzi je jako 10. bod zařazena do prvního čtení novela zákona, kterou se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, tisk 22. Tento zákon se týká osob, které pobírají náhradu za ztrátu na výdělku z důvodu nemoci z povolání nebo pracovního úrazu. Návrh zákona podali na podnět NRZP ČR páni poslanci Vít Kaňovský (KDU – ČSL) a Patrik Nacher (ANO). I když vláda k tomuto návrhu zákona dala negativní stanovisko, zdá se, že by návrh zákona měl projít v prvním čtení a postoupit do projednávání ve Výboru pro sociální politiku. 

Pravděpodobně projednávání bodů 6. schůze bude komplikováno tím, že dosud nebyla ukončena 5. schůze, kde je projednávání žádost vlády o důvěru. Tím může být projednávání všech navržených zákonů komplikováno. Přesto věříme, že v následujících 14 dnech se podaří tisk 22 projednat v prvním čtení. Je to první návrh zákona, který iniciovala NRZP ČR v tomto novém volebním období. V současné době pracujeme na dalších návrzích zákonů, o kterých Vás budeme průběžně informovat. 

Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

logo_opz

Děkujeme našim partnerům

Podpořte nás

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR odvádí denně mnoho práce ve prospěch obhajoby práv a zájmů osob se zdravotním postižením, kterých je v ČR přes 1 milion. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud druhých lhostejný.

Podpořit