Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Kolik dní má jeden kalendářní týden ?
(jde jen o kontrolní údaj, aby nedocházelo k technickému spamování prostřednictvím jiných počítačů)
Joomla : NRZP

Tisková zpráva - výzva proti násilí - jednání s ministrem vnitra

Ministr vnitra podporuje tvrdý postup proti agresi vůči lidem se zdravotním postižením

V souvislosti s opakovanými brutálními útoky na lidi se zdravotním postižením oslovil předseda NRZP ČR Václav Krása minulý týden ministra vnitra a ministra spravedlnosti s žádostí o jednání. Dnes se uskutečnila schůzka s ministrem vnitra Radkem Johnem.

Ministr vnitra potvrdil eminentní zájem řešit alarmující situaci, kdy neustále roste agresivita vůči lidem, kteří se nemohou bránit. Václav Krása a Radek John se shodli na řešeních nejen následků, ale samozřejmě i příčin tohoto stavu. Ministr vnitra Radek John přislíbil brzké jednání s policejním prezidentem, městskou policií v Praze a ministerstvem spravedlnosti. Cílem by mělo být především:

  • posílit množství policistů na uzlových místech (metro, zastávky MHD, nákupní centra),
  • věnovat zvláštní pozornost lidem se zdravotním postižením,
  • zpřísnit postih pachatelů této trestné činnosti.

Na počátku agrese vůči lidem se zdravotním postižením je často konflikt, který je zapříčiněn neznalostí o potřebách lidí s handicapem. Důležitým prvkem je proto osvěta. Václav Krásaa Radek John se shodli na potřebě výraznější mediální informovanosti o problematice lidí se zdravotním postižením, zvláště s přihlédnutím k jejich specifickým požadavkům při cestování (vodící pruhy, bezbariérové přístupy, akustické majáčky, kompenzační pomůcky apod.) a komunikaci. Václav Krása a Radek John proto v této souvislosti osloví zejména veřejnoprávní media s žádostí o intenzivnější zaměření na představení problematiky lidí se zdravotním postižením celé společnosti.

Bc. Václav Krása, předseda NRZP ČR
 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel