Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
stejna_sance
stejna_sance
opel-handycars-280x120
Disway_logotype
stejna_sance
moravskoslezsky-kraj-logo
logo_plzen
logo_cb
logoHK
baner_fmily_mini
logo plzen3
banner dtest
KV_LOGO_RGB
logo-kr-zlin
labskastezka
Asekol
soc.sluzby.plzenEuroklíč
ztp_energie

TZ - křest bezbariérové lodi na Baťově kanále

TISKOVÁ ZPRÁVA

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Mgr. Václav Krása pokřtí v sobotu 27. května v 11 hodin dopoledne v přístavu Petrov na Baťově kanále unikátní motorový člun HENDY. 

Tento člun je vybavený nájezdovou plošinou pro snadný vjezd i výjezd dokonce dvou invalidních vozíků.

Člun HENDY umožňuje vozíčkářům na plavidle nejenom pobyt, ale sami si ho i mohou řídit. Rekreace na palubě lodi se tak stává dostupnou a bezpečnou tedy i pro rodiny s handicapovanými členy.  Vozíčkáři si tak konečně také mohou užívat krás a pohody klidné moravské vodní cesty. 

V přístavu Petrov u Hodonína bude v sobotu veřejnosti také představen a pokřtěn nový stacionární jeřáb pro vytahování až desetitunových plavidel z hladiny Baťova kanálu. 

Akce se koná pod patronací Ředitelství vodních cest, Parlamentu ČR, obce Petrov a Baťova kanálu o.p.s. a je na ni zvána i široká veřejnost. 

v Praze dne 26. 5. 2017 

Mgr. Václav Krása, předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel