Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Kolik dní má jeden kalendářní týden ?
(jde jen o kontrolní údaj, aby nedocházelo k technickému spamování prostřednictvím jiných počítačů)
Joomla : NRZP
opel-handycars-280x120
baner_fmily_mini
stejna_sance
soc.sluzby.plzen
logoHK
KV_LOGO_RGB
banner dtest
logo-pardubickykraj
moravskoslezsky-kraj-logo
logo_kraj_hradec
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
logo_cb
stejna_sance
ztp_energie
labskastezka
logo plzen3
logo_plzen
stejna_sance
logo-kr-zlin

Kociánkovští Vás opět přivítají v Zahradách lidských hodnot

Již sedmým rokem se Centrum Kociánka, sídlící v Brně Králově Poli, otevře veřejnosti prostřednictvím festivalu Dobrý den Kociánko, a to ve čtvrtek 25. května v čase od 10 do 21 hodin. Zaměstnanci, uživatelé služeb, účinkující hosté a přátelé CK připravili bohatý program na několika scénách i v plenéru parku Kociánka. Záštitu nad akcí převzal senátor Zdeněk Papoušek. I tento rok je koncipován jako Festival v zahradách lidských hodnot. Letošním hodnotám bude kralovat hodnota sebedůvěra.

Myšlenkou festivalu je nejen pobavit veřejnost, ale také ji seznámit s prostředím zdravotně postižených lidí a přiblížit jim jejich život. Stejně tak je pro nás důležité, aby naši uživatelé přišli do styku s okolním světem. V tom nám všem bude pomáhat letošní hodnota sebedůvěra,“ vysvětluje Tomáš Pětník, jeden z organizátorů letošního ročníku a zároveň garant kociánkovského projektu Integrační projekt. V hudební sekci se návštěvníkům představí ostravský Trigon band, domácí Hustej Rock přímo z Kociánky a krnovští melodičtí Bratři Orffové. Pro milovníky divadla máme nachystaný bohatý program, vedle studentů JAMU se představí divadlo FACKA nebo DAMÚZA s loutkovou pohádkou Golem.

Tradiční partner Dům dětí a mládeže Helceletova si připraví stanoviště na téma jednotlivých hodnot pro Hravé dopoledne, která potěší především ty nejmenší návštěvníky. Uživatelé a zaměstnanci CK se v rámci Spanilé jízdy Kociánky zapojí do všech programových částí a objeví se na pódiích, v plenéru, či na Jarmarku, kde budou prezentovat služby Centra Kociánka. Na Jarmarku neziskových organizací se zároveň představí kulturně-sociální neziskové či příspěvkové organizace z Jihomoravského kraje. Nebude chybět ani slaňování vozíčkářů a deskové hry klubu Baliend. Nově se představí spolek Uměním proti zdím, který připraví pro návštěvníky workshopy (hudební a rukodělný). Samozřejmostí budou stánky s občerstvením a zaručeně dobrou kávou.

Věříme, že s kapkou sebedůvěry a píle se nám letošní ročník povede a festival si užijeme.

Kontakt pro doplňující informace

 

Tereza Ivičičová

koordinátorka festivalu Dobrý den Kociánko

tel: 603 951 198

e-mail:

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel