Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP

Pozvánky a oznámení

Pozvánka na konferenci Ústeckého kraje na téma kompenzačních pomůcek

Pozvánka

na

Konferenci Ústeckého kraje pro osoby zdravotně postižené a seniory

dne 16. května 2017 od 9.30 – 12.00 hodin

Téma: Kompenzační pomůcky, zvláštní a komerční pomůcky a zásady  bezbariérových úprav bytových prostorů

Organizátor konference: Ústecký kraj ve spolupráci s oddělením rehabilitace Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem

Místo konání: Konferenční sál Krajského úřadu Ústeckého kraje (2. podlaží budovy A, Velká Hradební 3118/48, 400 02 Ústí nad Labem).

Program:

9.30 – 10.00           Registrace účastníků konference

10.00 – 10.15           Zahájení konference, přivítání účastníků konference – Bc. Pavel Csonka, zastupitel Ústeckého kraje, předseda Výboru pro zdravotnictví a předseda Poradního orgánu hejtmana Ústeckého kraje pro seniory a zdravotně postižené

10.15 – 11.30           Seznámení se zdravotnickou legislativou a zákonem č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění

Indikační seznam kompenzačních pomůcek

Postupy při předepisování a přidělování kompenzačních pomůcek

Zvláštní pomůcky přidělované Úřadem práce ČR dle zákona č. 329/2011 Sb., o přidělování pomůcek pro osoby zdravotně postižené

Zásady bezbariérových úprav bytových prostorů dle Vyhlášky č. 398/2009 Sb., bezbariérové vyhláška

Přednášející: Mgr. Josef Kočí, DiS., sociální referent, rehabilitačního oddělení Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem

11.30 – 12.00           Diskuze

Po dobu konference bude zajištěno občerstvení.

Doprovodná akce: Výstava a poradenství firem produkujících kompenzační pomůcky.

Poučení a pokyny: Konference je organizována pod záštitou předsedy Výboru pro zdravotnictví a Poradního orgánu hejtmana Ústeckého kraje pro seniory a zdravotně postižené, Bc. Pavla Csonky. Akce je bezplatná a je určená organizacím pro osoby zdravotně postižené v Ústeckém kraji, seniorským organizacím i konkrétním osobám a veřejnosti bez omezení.

V případě Vašeho zájmu je nutné elektronicky zaslat vyplněnou návratku o Vaší účasti ke zmíněné konferenci nejpozději do 30. dubna 2017  na email: (návratka je na konci dokumentu).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Návratka

Konference Ústeckého kraje pro osoby zdravotně postižené a seniory

dne 16. května 2017 od 9.30 – 12.00 hodin

 

Vyplněnou návratku zasílejte nejpozději do  30. dubna 2017 na e-mailovou adresu:

příjmení, jméno, titul

 

organizace

 

pracovní pozice

 

adresa

 

telefon

 

e-mail

 

 

příjmení, jméno, titul

 

organizace

 

pracovní pozice

 

adresa

 

telefon

 

e-mail

 

 

 

Václav Neckář zpívá pro Mathildu

vaclav_neckar

Stavovské divadlo s vůní lékořice!

Ve středu 5. dubna pořádá Nadační fond Mathilda ve Stavovském divadle již 7. slavnostní Koncert pro Mathildu. V letošním roce na něm vystoupí Václav Neckář se skupinou Bacily a dva nevidomí sólisté James Risdon a Raven. Všechny účinkující bude doprovázet smyčcový orchestr pod vedením Pavla Trojana.

Cílem tohoto unikátního projektu je ukázat veřejnosti, že i přes velký handicap jsou nevidomí hudebníci schopni podat výborný umělecký výkon.

Všichni sólisté vystoupí bez nároku na honorář. Výtěžek z této akce poputuje na výchovu a výcvik vodicích psů pro nevidomé.

Nadační fond Mathilda podporuje smysluplné projekty, které pomáhají nevidomým a těžce zrakově postiženým lépe se zapojit do běžného života. Jedním z hlavních projektů je výchova a výcvik vodicích psů pro nevidomé. Každoročně pořádáme několik benefičních akcí, díky nimž získáváme finanční prostředky na naše projekty. Jednou z takových akcí je i „Koncert pro Mathildu“. Letos se bude konat již po sedmé ve Stavovském divadle, které nechal postavit před více než 230 lety předek paní hraběnky Mathildy Nostitzové – patronky nadačního fondu.

Hlavním hostem bude Václav Neckář a skupina Bacily. Zazní staré hity i písničky z nového repertoáru této české legendy. Své umění předvedou také dva nevidomí sólisté. Anglický flétnista James Risdon za doprovodu klavíristy Trevora Hughese zahraje skladby soudobých anglických autorů. Raven za doprovodu smyčcového orchestru představí písně ze svého nového alba Waltz. Celým večerem bude provázet Eva Holubová. Na pódiu se objeví i vodicí psi.

Přijďte podpořit dobrou věc! Zažijete příjemný večer a pomůžete tak i lidem, kteří navzdory svému handicapu nerezignovali a snaží se žít plnohodnotným životem.

Vstupenky jsou v prodeji v pokladnách Národního divadla a Colosseum ticket.

 

Kontakt:

Luboš Krapka

tel.: 737 588 050

 

Pozvánka na "Jarní jarmark - Den otevřených dveří"

jarni_jarmark_2017_meil
 
Více článků...
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel