Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP

Pozvánky a oznámení

Duhové kridlo - pozvani na 2. regionalni kolo

Vážení přátelé, 

Pardubický kraj a Národní rada osob se zdravotním postižením v letošním roce pořádají již 5. ročník slavnostního předávání ceny Duhové křídlo a a dále dvě regionální kola festivalu Pod duhovými křídly (v Poličce, v Pardubicích), ze kterých budou vybrána vystoupení, jež se představí v rámci programu slavnostního předání ceny Duhové křídlo v říjnu 2017. 

Dovolujeme si Vám proto nabídnout možnost vystoupení členů či klientů Vaší organizace ve 2. regionálním kole festivalu „Pod duhovými křídly“.  Druhé kolo festivalu se uskuteční dne 27. 4. 2017 v ABC klubu Pardubice, v době od 10 hodin do cca 13 hodin.   Více informací včetně přihlášky a pozvánky  naleznete v příloze tohoto e-mailu. 

Věříme, že Vás tato nabídka osloví.  V případě Vašeho zájmu prosím o vyplnění a zaslání přiloženého formuláře na e-mail , a to nejpozději do 24. 3. 2017. 

 

 

S přáním hezkého dne

 

Mgr. Radka Svatošová

vedoucí Poradny NRZP ČR v Pardubicích

krajská koordinátorka

 

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR

Regionální pracoviště pro Pardubický kraj

Erno Košťála 1013

530 12 Pardubice

 

tel.: 466 952 423

mobil: 736 751 202

E-mail:
 

Kociánkovští Vás opět přivítají v Zahradách lidských hodnot

Již sedmým rokem se Centrum Kociánka, sídlící v Brně Králově Poli, otevře veřejnosti prostřednictvím festivalu Dobrý den Kociánko, a to ve čtvrtek 25. května v čase od 10 do 21 hodin. Zaměstnanci, uživatelé služeb, účinkující hosté a přátelé CK připravili bohatý program na několika scénách i v plenéru parku Kociánka. Záštitu nad akcí převzal senátor Zdeněk Papoušek. I tento rok je koncipován jako Festival v zahradách lidských hodnot. Letošním hodnotám bude kralovat hodnota sebedůvěra.

Myšlenkou festivalu je nejen pobavit veřejnost, ale také ji seznámit s prostředím zdravotně postižených lidí a přiblížit jim jejich život. Stejně tak je pro nás důležité, aby naši uživatelé přišli do styku s okolním světem. V tom nám všem bude pomáhat letošní hodnota sebedůvěra,“ vysvětluje Tomáš Pětník, jeden z organizátorů letošního ročníku a zároveň garant kociánkovského projektu Integrační projekt. V hudební sekci se návštěvníkům představí ostravský Trigon band, domácí Hustej Rock přímo z Kociánky a krnovští melodičtí Bratři Orffové. Pro milovníky divadla máme nachystaný bohatý program, vedle studentů JAMU se představí divadlo FACKA nebo DAMÚZA s loutkovou pohádkou Golem.

Tradiční partner Dům dětí a mládeže Helceletova si připraví stanoviště na téma jednotlivých hodnot pro Hravé dopoledne, která potěší především ty nejmenší návštěvníky. Uživatelé a zaměstnanci CK se v rámci Spanilé jízdy Kociánky zapojí do všech programových částí a objeví se na pódiích, v plenéru, či na Jarmarku, kde budou prezentovat služby Centra Kociánka. Na Jarmarku neziskových organizací se zároveň představí kulturně-sociální neziskové či příspěvkové organizace z Jihomoravského kraje. Nebude chybět ani slaňování vozíčkářů a deskové hry klubu Baliend. Nově se představí spolek Uměním proti zdím, který připraví pro návštěvníky workshopy (hudební a rukodělný). Samozřejmostí budou stánky s občerstvením a zaručeně dobrou kávou.

Věříme, že s kapkou sebedůvěry a píle se nám letošní ročník povede a festival si užijeme.

Kontakt pro doplňující informace

 

Tereza Ivičičová

koordinátorka festivalu Dobrý den Kociánko

tel: 603 951 198

e-mail:

 

Pozvánka na setkání Europe in Action 2017: O mých vztazích a přátelství

Zúčastněte se jedinečného evropského setkání na Konferenci Europe in Action (Evropa v akci) 2017, které se koná v České republice po 12 letech. Budete mít možnost si vyslechnout zajímavé informace, podněty, příběhy a inspirace, které se vztahují k tématu důležitému pro každého člověka: „O mých vztazích a přátelství“. Můžete také sdílet vlastní zkušenosti prostřednictvím diskuzí se skupinou lidí, kteří řeší stejnou otázku – jak dát prostor člověku s mentálním postižením pro soukromí a intimní život, který vede ke zdravému rozvoji osobnosti a k uspokojení  jedné ze životních potřeb každého člověka – být milován a také mít někoho „pro sebe“ – partnera, kamaráda, přítele.

Na konferenci promluví jako řečník například ředitelka německé národní organizace Lebenshilfe (člen Inclusion Europe) Jeanne Nicklas-Faust, která je lékařkou a zároveň matkou dospělé dcery s mentálním postižením.

Juultje Holla má bohaté zkušenosti ze Skotska a z Nizozemí, kde se snaží změnit způsob myšlení o lidech s mentálním postižením. Má velké zkušenosti se začleňováním lidí s mentálním postižením do běžného života.

Za české mluvčí můžeme nabídnout např. zkušenosti Petra Eisnera, který dlouhodobě pracuje s lidmi s mentálním postižením, s jejich rodiči, ale také s pracovníky sociálních služeb jako odborník na vztahy a sexualitu.

O osobní zkušenosti s překonáváním překážek na cestě k plnohodnotnému životu se s Vámi podělí také Senada Halilčević, sebeobhájkyně z Chorvatska.

Program konference, průběžně doplňovaný a aktualizovaný zde:

http://europeinaction.org/category/program/?lang=cs

Registrovat na konferenci se můžete zde:

http://europeinaction.org/category/prihlaste-se/?lang=cs

Podívejte se, zaregistrujte se a přijďte si promluvit s lidmi z Anglie, Francie, Chorvatska, Španělska, České Republiky, Německa a dalších zemí.

Těšíme se na Vaši účast a spolupráci při formování nových cest a možností.

 

Camille Latimier

Ředitelka

 

Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, z. s.

Inclusion Czech Republic

 
Více článků...
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel