Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP

Pozvánky a oznámení

Pozvánka na akci "Na Sněžku pro Pavlínku již tuto sobotu"

Další důkaz, že sport pomáhá handicapovaným! Již pátý ročník charitativního výstupu na Sněžku se uskuteční opět poslední květnovou sobotu, tedy 27. května 2017 od 8.30 v Peci pod Sněžkou. Jako tradičně bude akce spojena s dětským dnem. Letos se mimo jiné můžete těšit na vystoupení Petra Kotvalda s kapelou Trik.

Organizátorem akce je Nadační fond KlaPeto a myšlenka uspořádat výstup na nejvyšší českou horu se zrodila v hlavě Jaroslava Petrouše, atleta po amputaci levé nohy nad kolenem. „Každý rok je vybrána tvář projektu, dítě po amputaci, či s vrozenou vadou končetin, který je hlavním podpořeným. Letošní výstup se bude konat pro dvouletou Pavlínku Josiekovou z Karviné, která přežila s trvalými následky onemocnění zákeřným meningokokem,“ říká Jaroslav Petrouš.

Zbytek výtěžku je pak rozdělován mezi další těžce zdravotně postižené děti. Podobně jako v minulých ročnících, budou podpořeny i děti, kterým příspěvek poslouží na kompenzační pomůcky nebo intenzivní rehabilitace, které plně nehradí pojišťovny. „NF KlaPeto navíc letos uzavřel spolupráci s Adeli Medical Centre ve slovenských Piešťanech, kam jezdí cvičit řada českých dětí po DMO a obdobných poruchách mozku. Díky této spolupráci dostanou našim nadačním fondem vybrané rodiny handicapovaných dětí na léčbu v Adeli slevu,“ dodává spoluzakladatelka NF KlaPeto Kateřina Klasnová.

Sbírku lze podpořit zakoupením benefičního trička s originálním logem akce na místě konání akce v Peci pod Sněžkou. Jeho koupí přispějete na pomoc Pavlínce a dalším handicapovaným dětem. Navíc v tomto triku budete mít v sobotu 27. 5. lanovku v obou směrech zdarma. Přispět můžete také libovolnou částkou přímo na transparentní účet Nadačního fondu KlaPeto: 2200692979 / 2010

Přijďte se zapojit i vy a potěšit se pohledem na záplavu zdravých i handicapovaných lidí ve žlutých tričkách, jak společně sportem bojují za lepší život. A užít si dětský den s mnoha atrakcemi či koncert Petra Kotvalda. Program poběží na centrálním parkovišti v Peci pod Sněžkou od 8.30 do 16.00, kdy je slavnostní ukončení akce s vyhlášením výše sbírky a letos také velkým překvapením.

„Za čtyři předchozí ročníky se podařilo získat celkem 2 298 00 tisíc korun a rozdat 31 příspěvků na kompenzační pomůcky a rehabilitační pobyty. Loni to bylo rekordních 863 tisíc. Pomozte nám v sobotu dosáhnout magický milion korun!“ uzavírá Klasnová s Petroušem.

 

Pozvánka na Benefiční dětský den na Hluboké

beneficni_detsky_den
 

Duhove kridlo 2017 - nevahejte s nominaci!

Dobrý den,

dovolujeme si informovat, že do úterý 31. května 2016 je možné podávat návrhy na Cenu Duhové křídlo 2016 v kategoriích Profesionál, Dobrovolník/Filantrop, Poskytovatel sociálních služeb a Zvláštní cena poroty za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. Návrhy je možné podat i do více kategorií.

Neváhejte a navrhněte na ocenění  lidi a organizace ve Vašem okolí, kteří se aktivně angažují v sociální sféře a pomáhají potřebným!

Nominační formuláře naleznete v příloze tohoto e-mailu,  lze je také jednoduše vyplnit a elektronicky podat na www.duhovekridlo.cz . V tištěné podobě si formuláře můžete vyzvednout v sídle NRZP Pardubického kraje, Erno Košťála 1013, 530 12 Pardubice. Vyplněné formuláře prosím odešlete na e-mail nebo poštou na  výše uvedenou adresu.

 

Děkujeme za návrhy, které jsme již obdrželi, a těšíme se na další.

 

Mgr. Radka Svatošová

vedoucí Poradny NRZP ČR v Pardubicích a krajská koordinátorka


Národní rada osob se zdravotním postižením ČR

Regionální pracoviště pro Pardubický kraj

Erno Košťála 1013

530 12 Pardubice

tel.: 466 952 423

mobil: 736 751 202
E-mail:


 
Více článků...
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel