Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
banner dtest
Disway_logotype
labskastezka
baner_fmily_mini
Asekol
stejna_sance
logo plzen3
logo-npu
stejna_sance
stejna_sanceEuroklíč
soc.sluzby.plzen
opel-handycars-280x120
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
ztp_energie
logo_cb
moravskoslezsky-kraj-logo
logo_plzen
logo_kraj_hradec

Informace č.: 97 - 2012

Vážení přátelé, 

v souvislosti s tiskovou konferencí předsedy Vlády ČR P. Nečase, ministryně MPSV ČR L. Müllerové a generálního ředitele České spořitelny a.s. P. Kysilky vzniká určitý zmatek a nedorozumění ve věci sKarty. Z Vaší strany je čím dál víc dotazů jak postupovat. V příloze Vám posílám tabulku řešení různých situací v souvislosti s sKartou pro ty z Vás, kteří sKartu nechtějí. V tabulce naleznete různé situace, jejich řešení a také důsledky. 

Pokud chcete předejít různým komplikacím, doporučuji Vám, abyste co nejdříve poslali doporučený dopis na svůj Úřad práce tohoto znění:

Vážení, sděluji Vám, že v souladu s § 5, odst. 4 a odst. 8 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů vyslovuji svůj nesouhlas s tím, aby moje osobní údaje byly z databáze Úřadu práce ČR poskytnuty dalšímu komerčnímu subjektu, například České spořitelně a.s. k dalšímu zpracování.

Je možné toto sdělení také předat písemně do podatelny Úřadu práce, kde Vám však doporučuji vyžádat si potvrzenou kopii dopisu. 

Vážení přátelé,

ještě Vás chci informovat o důležité věci, která se udála minulý týden. Delegace NRZP ČR a sekretariátu VVZPO se účastnila dne 5. 12. 2012 zasedání Evropského parlamentu pro osoby se zdravotním postižením. Na tomto zasedání byla přijata rezoluce „Vize pro příští desetiletí“, kterou Vám v příloze posílám. Považujeme toto jednání za velmi významné, neboť se ho účastnila řada funkcionářů EP v čele s předsedou Evropského parlamentu s panem Schulzem. Na jednání vystoupili představitelé jednotlivých zástupců osob se zdravotním postižením členských zemí EU. Já jsem ve svém vystoupení přiblížil situaci v ČR a navrhl jsem vytvoření standardu sociálního zabezpečení OZP v rámci EU. Myslím si, že naše vystoupení bylo přijato příznivě. 

Přeji Vám všechno dobré. 

S pozdravem 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel