Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
moravskoslezsky-kraj-logo
banner dtest
soc.sluzby.plzen
logoHK
stejna_sance
logo-npuEuroklíč
Disway_logotype
ztp_energie
stejna_sance
logo_kraj_hradec
opel-handycars-280x120
stejna_sance
logo plzen3
logo_cb
Asekol
labskastezka
baner_fmily_mini
KV_LOGO_RGB

Informace č.: 74 - 2012

Vážení přátelé, 

již 14 dní jsem stále častěji Vámi upozorňován, že jste v měsíci září neobdrželi příspěvek na péči a příspěvek na mobilitu, případně další dávky. 

O této věci jsem hovořil s generálním ředitelem Úřadu práce s JUDr. Jiřím Kubešou, který mi sdělil následující informaci. Úřad práce přechází z OK Systému na nový software při rozesílání peněz. Tím došlo k určitému zdržení výplat. Byl jsem však ubezpečen, že všechny dávky budou doručeny do konce měsíce září. Jsem v tom velmi skeptický. Do konce měsíce však nemůžeme nic dělat, protože zákon nestanoví den výplaty, pouze stanoví, že dávky musí být vyplaceny v měsíci, ke kterému se vztahují. To znamená, že musí být vyplaceny do konce měsíce září. 

Pokud byste neobdrželi tyto dávky do pátku 5. 10. 2012, prosím Vás, abyste mne okamžitě informovali a já budu kontaktovat osobně pana ministra J. Drábka. Nevyplacení dávek v prvním týdnu měsíce října bych považoval za selhání systému. 

Přeji Vám všechno dobré. 

S pozdravem 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel