Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
logo_cb
stejna_sance
stejna_sance
Asekol
KV_LOGO_RGB
soc.sluzby.plzen
logo-pardubickykraj
moravskoslezsky-kraj-logo
logo_plzen
logoHK
banner dtest
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
Disway_logotypeEuroklíč
labskastezka
logo_kraj_hradec
ztp_energie
baner_fmily_mini
logo-npu

Informace č.: 53-2012

Vážení přátelé, 

posílám Vám informaci o předběžném opatření, které jsme podali k Obvodnímu soudu pro Prahu 2, v souvislosti s distribucí Karet sociálních systémů (tzv. sKaret). Obvodní soud nám návrh na předběžné opatření vrátil, a to z formálních důvodů. To znamená, že se návrhem vůbec nezabýval. Tudíž není pravda informace, která byla v médiích, že soud naše podání zamítl. Opomněli jsme při podání návrhu na předběžné opatření složit kauci 10 000,- Kč pro případné náklady soudu, pokud by se ukázalo, že naše podání nebylo důvodné. Abychom ušetřili čas, rozhodli jsme se dnešního dne stáhnout náš původní návrh na předběžné opatření ve věci Karet sociálních systémů. Zítra, to je 3. 7. 2012 podáme nový návrh na vydání předběžného opatření, jehož cílem bude pozastavit vydávání sKaret do doby podání řádné žaloby a rozhodnutí soudu v této věci. Nový návrh jsme vylepšili a doplnili a tak věříme, že uspějeme. 

Vážení přátelé,

od dnešního dne, to je 2. 7. 2012, dochází k tomu, že řada léků bude bez úhrady z veřejného zdravotního pojištění a pacienti si léky budou muset kupovat pouze za svoje peníze. V příloze Vám posílám tiskovou zprávu Svazu pacientů ČR, která nabízí určitý způsob řešení. Prosím, abyste tento dokument šířili pokud možno dále. 

Přeji Vám všechno dobré 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel