Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
stejna_sance
stejna_sance
soc.sluzby.plzen
labskastezka
stejna_sance
logo-npu
logo_kraj_hradec
KV_LOGO_RGB
logo_cb
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
Disway_logotypeEuroklíč
baner_fmily_mini
banner dtest
opel-handycars-280x120
Asekol
logoHK
logo plzen3
logo_plzen

Informace č.: 47 - 2012

Vážení přátelé, 

dnes se situace kolem  zasílání dávek pro osoby se zdravotním postižením prostřednictvím poštovních poukázek opět změnila. Z článku na iDnes, který Vám v příloze posílám,  jednoznačně vyplývá, že i pan ministr Drábek uvažuje o tom, že by dávky nebyly zasílány poštovní poukázkou. Považuji to za nepředstavitelnou věc, která by způsobila problémy desetitisícům lidí se zdravotním postižením a mimo jiné by způsobila nedostupnost k sociálním dávkám. Na základě toho jsem dnes poslal tiskové prohlášení do médií. Dle vyjádření paní poslankyně Kohoutové je zřejmé, že MPSV ČR porušilo dohodu, která byla vnímána v Poslanecké sněmovně, a to, že držitel sKarty si bude moci zvolit formu zasílání dávek, a to buď kartou na účet a nebo poštovní poukázkou. 

Vážení přátelé,

prosím Vás všechny, kteří pobíráte dávky poštovní poukázkou, abyste psali vedení Úřadu práce ČR a  MPSV ČR, co Vám způsobí za obtíže, když nebudete moci dostávat dávky poštovní poukázkou. Svoje dopisy adresujte na generální ředitelství Úřadu práce, Karlovo náměstí 1, 128 00 Praha 2 a dále piště na MPSV ČR, Na Poříčním právu 1/376, 128 02 Praha 2. Je to velmi důležité, abychom společně vytvořili tlak. Je to porušení všech úmluv mezi NRZP ČR a MPSV ČR. 

Přeji Vám všechno dobré 

S pozdravem 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel