Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
KV_LOGO_RGB
Asekol
stejna_sance
Disway_logotype
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
stejna_sance
logo-npu
soc.sluzby.plzen
labskastezka
logo-kr-zlin
logo_plzen
logo-pardubickykraj
logo plzen3
logo_cb
banner dtest
moravskoslezsky-kraj-logo
stejna_sance
opel-handycars-280x120
ztp_energie

Informace č.: 40 - 2012 demonstrace seniorů

Vážení přátelé, 

dovoluji si Vám opět připomenout chystanou demonstraci, kterou připravuje Rada seniorů společně s NRZP ČR. Demonstrace se koná ve středu 30. května 2012 od 13:00 hodin na Palachově náměstí, Praha 1. To je prostor před Rudolfinem. 

Základním motem této demonstrace je návrh vlády na snížení valorizací o 2/3. Tento návrh by měl být realizován od 1. 1. 2013. V praxi to znamená, že valorizace nebude vůbec kopírovat inflaci a je to jako by ministr financí Vám 1. 1. 2013 snížil důchod přibližně o 300,- korun. Vzhledem k tomu, že od 1. ledna příštího roku dál poroste daň z přidané hodnoty, nájem, cena elektrické energie, plynu a zvýšení daně z přidané hodnoty se projeví především u cen potravin a léků, dojde k obrovskému snížení životní úrovně všech lidí, kteří jsou závislí na starobních a invalidních důchodech. Proto je nezbytné, abychom se proti tomu ozvali. 

Vím, že v letošním roce již bylo mnoho různých akcí, jedna akce překrývá druhou,a že řada z Vás se v těchto akcích trošku neorientuje. Tuto demonstraci připravujeme více méně samy se seniory. Chceme opravdu vyjádřit náš nesouhlas se snižováním příjmů seniorů a lidí se zdravotním postižením. Naše země není na tom ekonomicky tak špatně, aby muselo dojít ke snižování důchodů, které jsou jako jediný příjem. NRZP ČR organizuje prostřednictvím svých krajských koordinátorů dopravu lidí se zdravotním postižením, kteří se chtějí této demonstrace účastnit. V příloze Vám posílám seznam našich krajských koordinátorů i s telefonickým a e-mailovým spojením. Prosím, abyste se co nejdříve s nimi zkontaktovali. Pokud Vás bude dostatečný počet, jsme připraveni uhradit náklady na vypravený autobus.

 

Přeji Vám všechno dobré a věřím, že si uvědomíte vážnost situace a půjdete nás podpořit.

S pozdravem 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel