t5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1SpolkyAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP

Práce pro ZP
logoHK
stejna_sance
opel-handycars-280x120
ztp_energie
Asekol
moravskoslezsky-kraj-logo
labskastezka
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
KV_LOGO_RGB
Disway_logotype
soc.sluzby.plzen
stejna_sance
baner_fmily_mini
banner dtestEuroklíč
logo_plzen
stejna_sance
logo_kraj_hradec

Dopis předsedy NRZP ČR členským organizacím ve věci právní analýzy k sociální kartě

Vážení přátelé,

v příloze Vám posílám právní analýzu zadávacích podmínek na kartu sociálních systémů. Z analýzy je zřejmé, že zadávací podmínky nesplňují náležitosti zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách. Dále z ní vyplývá, že v případě jejího zavedení jí nelze aplikovat na současný systém různých sociálních dávek. Jednotlivé zákony zcela jasně stanoví, že z poskytovaných dávek by neměl příjemce platit za jejich doručení, případně za platby. Přitom podmínky zadávací dokumentace hovoří o tom, že výherce výběrového řízení bude mít profit ze služeb klientům, kterým bude poskytovat jednotlivé dávky.

 

Ukazuje se, že zavedení karty sociálních systémů přinese klientům vyšší výdaje, a že se vlastně jedná o obchod pro vybraný peněžní ústav, což jsme tvrdili od počátku.

Prosím Vás, abyste s tímto dokumentem oslovili Vaše poslance a senátory, aby nedošlo k tomu, že z našich dávek budeme podporovat bankovní sektor.

 

Přeji Vám všechno dobré

 

 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR
Právní analýza (doc)
 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:
Asekol VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel Nakladatelství ÚMUN