Dopis předsedy NRZP ČR členským organizacím ve věci pozvánky na demonstraci dne 22. října 2011

Vážení přátelé,

posílám Vám informace k připravované demonstraci v sobotu 22. října 2011 ve 14:00 hodin na Náměstí Republiky v Praze.

Cílem protestu je odmítnou připravovanou podobu reforem v sociální, zdravotní, důchodové, vzdělávací a pracovně-právní oblasti. Stejně tak chceme odmítnout způsob, jakým jsou reformy prohlasovávány v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Akci svolává ProAlt – Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ s podporou koalice občanských iniciativ a odborů, kterou tvoří mimo jiné Českomoravská konfederace odborových svazů, ProAlt, Asociace samostatných odborů, Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, Koalice dopravních odborových svazů, Společenství práce a solidarity, Alternativa Zdola, Sdružení na obranu nájemníků, Svaz pacientů České republiky a řada dalších.

Demonstraci iniciovala občanská iniciativa Pro Alt a byla podpořena koalicí občanských iniciativ a odborů, která se ustavila v pondělí 26. září 2011 na společném jednání. NRZP ČR je součástí této neformální iniciativy.

Věřím, že pokud Vám to vyjde, zúčastníte se této demonstrace.

Místo konání demonstrace je prostor mezi Obecním domem a novým obchodním domem Palladiem. Parkování je možné v podzemních prostorách obchodního domu Palladium. Bohužel na tomto parkovišti  se platí parkovné 45,- korun na hodinu. Na Náměstí Republiky jezdí bezbariérové tramvaje č. 8, 14 a 26 a dále nízkopodlažní autobus č. 133.

Věřím, že se společně se mnou účastníte této demonstrace v hojném počtu. Každé vyjádření nesouhlasu má svůj smysl a význam.

 

Přeji Vám všechno dobré.

 

S pozdravem

 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 

Plakát na demonstraci (JPG)

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel