Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
Disway_logotype
KV_LOGO_RGB
soc.sluzby.plzen
stejna_sance
Asekol
logo_plzen
banner dtest
logo_cb
opel-handycars-280x120
logoHKEuroklíč
logo_kraj_hradec
ztp_energie
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
stejna_sance
moravskoslezsky-kraj-logo
stejna_sance
logo plzen3
logo-npu

Dopis předsedy NRZP ČR členským organizacím ve věci příspěvku na péči

Vážení přátelé,

 

před chvílí jsem dostal zprávu od pana ministra Jaromíra Drábka, že příspěvek na péči zůstane tak jak je v současné době. To znamená, že nebude podpořen pozměňovací návrh, který byl schválen na jednání Výboru pro sociální politiku. Je na tom shoda v koalici. Samozřejmě však musíme počkat na konečné hlasování. Přesto věřím, že se nám společně podařilo zabránit zásadní změně v příspěvku na péči, která by nás všechny poškodila.

 

Chtěl bych Vám všem velmi poděkovat za spolupráci a aktivní účast. Letos jsme se naučili pracovat společně a být schopni společně prosazovat zásadní věci. Vaší zásluhou byli poslanci v Poslanecké sněmovně dostatečně informováni o tom, že osoby se zdravotním postižením zásadně odmítají navrhovanou změnu u příjemce příspěvku na péči.

 

Ještě jednou Vám děkuji. O dalším vývoji Vás budu samozřejmě informovat.

 

Přeji Vám všechno dobré a těším se na další spolupráci.

 

S pozdravem

 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR
 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel