Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
logo_kraj_hradec
Disway_logotype
logo_plzen
logo_cb
labskastezka
logo-npu
ztp_energie
opel-handycars-280x120
KV_LOGO_RGB
Asekol
stejna_sanceEuroklíč
moravskoslezsky-kraj-logo
banner dtest
logo plzen3
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
logoHK
baner_fmily_mini
soc.sluzby.plzen

Dopis předsedy NRZP ČR členským organizacím ve věci projednávání zákonů tzv sociální reformy v Poslanecké sněmovně

Vážení přátelé,

 

v příloze Vám posílám odkazy na jednání Poslanecké sněmovny o třech zákonech tzv. sociální reformy. Tyto zákony byly v Poslanecké sněmovně projednány v prvním čtení. To znamená, že Poslanecká sněmovna rozhodla o tom, že o zákonech bude dále jednat a zároveň přikázala projednat tyto návrhy zákonů ve Výboru pro sociální politiku. Výbor pro sociální politiku bude o těchto zákonech jednat nejdříve týden po skončení jednání Poslanecké sněmovny. Můj odhad je, že Výbor může o těchto návrzích dále jednat přibližně v polovině měsíce července. Samozřejmě, že o jednání Výboru Vás budu informovat.

 

Jak s diskuze vyplývá, tak je zřejmé, že dojde ještě k úpravě navržených zákonů a může jít ještě dokonce o návrhy, které půjdou nad rámec dohody mezi MPSV ČR a NRZP ČR, což by samozřejmě bylo dobře. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR připraví ve spolupráci s ostatními organizacemi další pozměňovací návrhy. Můžete posílat Vaše náměty jak dále vylepšit navržené zákony.

 

Přeji Vám všechno dobré.

 

S pozdravem

 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR

odkazy na jednání PsP (doc)

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel