Sociální reforma ve Sněmovně

 

Vážení přátelé,

 

jak jistě víte vláda projednala návrhy zákonů sociální reformy, a to ve znění, které bylo dohodnuto při jednání s NRZP ČR. Dnes byly zveřejněny tisky zákonů sociální reformy, které budou projednávány v prvním čtení v Poslanecké sněmovně v týdnu od 7. června 2011.

 

Jedná se o následující tisky:

 

Sněmovní tisk č. 372
Vládní návrh Zákona o změně zákonů v souvislosti se sjednocením výplaty nepojistných sociálních dávek, kterým se mění zákon č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=6&CT=372&CT1=0

 

Sněmovní tisk č. 373
Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=6&CT=373&CT1=0

 

Sněmovní tisk č. 374
Vládní návrh zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů
http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=6&CT=374&CT1=0

 

 

Vážení přátelé, náš právník JUDr. Jan Hutař provedl rychlé srovnání naší dohody s MPSV ČR a neobjevil žádné rozdíly mezi textem zákonů, které jsou v Poslanecké sněmovně a naší dohodou s MPSV ČR. Tudíž se zdá, že ministerstvo dodrželo dohodu. To však neznamená, že bychom nemohli v Poslanecké sněmovně prosazovat u jednotlivých poslanců další návrhy. Pokud máte nějaké konkrétní představy, co je opravdu nezbytné změnit, prosím pošlete mi takový návrh na adresu .

 

V příloze Vám rovněž posílám oskenovaný dopis předsedy Vlády ČR o přijetí petice občanů, která byla vyhlášena NRZP ČR proti návrhu sociální reformy.

 

Přeji Vám všechno dobré.

 

S pozdravem

 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR
Tel:  266 753 421
mob: 736 601 561

 

DOPIS O PŘIJETÍ PETICE (PDF)

 

 

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel