Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZPEuroklíč
moravskoslezsky-kraj-logo
logo-pardubickykraj
logo-kr-zlin
logo_cb
logo-npu
logo plzen3
opel-handycars-280x120
logoHK
Asekol
KV_LOGO_RGB
labskastezka
banner dtest
ztp_energie
logo_kraj_hradec
soc.sluzby.plzen
stejna_sance
stejna_sance
baner_fmily_mini

Informace č.: 78 - 2017 (Stažení Nařízení vlády k EET)

Vážení přátelé,

Vláda měla na svém včerejším jednání na programu mimo jiné projednat také Nařízení vlády, které stanoví, že osoby nevidomé, které jsou OSVČ, nemusí být v systému EET. Jedná se např. o maséry, košíkáře apod. NRZP ČR společně se SONS jednaly s Ministerstvem financí, aby právě tito nevidomí drobní živnostníci byli vyňati ze systému EET, protože řada z nich není schopna obsluhovat elektronická zařízení, které systém EET vyžaduje. Návrh nařízení vlády projednával i Vládní výbor pro zdravotně postižení občany a měli jsme dojem, že nic nestojí v cestě k jeho schválení. 

Vláda však návrh nařízení odložila, a protože příští týden nemá jednání a jednání vlády po volbách může být problematické, obáváme se, že věc, kterou jsme v létě jasně dojednali, bude ještě komplikovaná. Nařízení vlády se týká asi 2000 živnostníků a pro EET je to zcela nevýznamné. Škoda, doufejme, že se to ještě nějak stihne. 

NRZP ČR bude schválení výše zmíněného Nařízení vlády sledovat, abychom celou věc prosadili.

Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

logo_opz
 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel