Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
logo plzen3
stejna_sance
logo-pardubickykraj
soc.sluzby.plzen
labskastezka
logo_kraj_hradec
stejna_sance
logo-kr-zlin
logo_plzen
moravskoslezsky-kraj-logo
opel-handycars-280x120
ztp_energie
banner dtest
stejna_sance
Disway_logotype
logo_cb
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
logo-npu
KV_LOGO_RGB

Informace č.: 77 - 2017 (Vyhrazená parkovací místa)

Vážení přátelé, 

v poslední době se objevila řada dotazů i stížností na počet vyhrazených parkovacích míst pro držitelé průkazů OZP a parkovacího průkazu. Zároveň je  mnoho dotazů na postup přihrazení parkování na vyhrazených parkovacích místech a případně vjezd či parkování na pěší zóně. 

V odkazu pod textem Vám posíláme ucelený materiál k parkování a vjíždění na pěší zónu držitelů parkovacích průkazů, který vypracoval pan JUDr. Zdeněk Žižka. 

Prosíme, abyste si jej prostudovali a použili jej při jednání s Vaší obcí. Tento materiál se Vám hodí také při jednání se zřizovateli veřejných parkovišť, kdy tito zřizovatelé parkovacích míst musí dodržet minimální počet vyhrazených parkovacích míst. 

Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

logo_opz

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel