Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
stejna_sance
logo_plzenEuroklíč
logoHK
Disway_logotype
opel-handycars-280x120
soc.sluzby.plzen
stejna_sance
Asekol
KV_LOGO_RGB
stejna_sance
banner dtest
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
labskastezka
logo_cb
logo-pardubickykraj
logo-kr-zlin
logo-npu
moravskoslezsky-kraj-logo

Informace č.: 118 - 2016 (titulkování pořadů)

logo_opz

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé, 

v Informaci č. 116 jsme Vám poslali dotazník TV NOVA, která připravila testovací projekt, který se týká zpřístupňování pořadů pro sluchově i zrakově znevýhodněné diváky. Dotazník byl vypracován v souvislosti s projednáváním novely zákona č. 231/2001 Sb. o rozhlasovém a televizním vysílání, která je nyní projednávána v Poslanecké sněmovně. Na tuto naší informaci jsme dostali řadu připomínek z řad osob se sluchovým postižením. Proto si Vám dovolujeme přeposlat informaci ze Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR a také ze sdružení ASNEP, které sdružuje organizace osob se sluchovým postižením. 

Vážení přátelé, ASNEP vypracoval jiný dotazník a prosí všechny, kteří se tímto problémem zabývají nebo se jich tento problém nějak dotýká, aby přednostně vyplnili dotazník, který je na webových stránkách www.asnep.cz. Dotazník i úplnou informaci najdete na tomto odkazu: http://www.asnep.cz/dotaznik-asnep-k-titulkovani-kanalu-komercnich-televiznich-spolecnosti/2016/12/03/. K tomuto problému Vám ještě v příloze posíláme dopis místopředsedkyně ASNEP paní Mgr. Šárky Prokopiusové, který blíže vysvětluje situaci kolem titulkování pořadů. 

Přeji Vám všechno dobré

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel