Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
moravskoslezsky-kraj-logo
logo-pardubickykraj
KV_LOGO_RGB
stejna_sance
banner dtest
logo plzen3
stejna_sance
soc.sluzby.plzenEuroklíč
stejna_sance
logo_cb
logo_kraj_hradec
logo_plzen
labskastezka
opel-handycars-280x120
logoHK
baner_fmily_mini
logo-kr-zlin

Informace č.: 102 - 2016 (Připomínky k návrhu o sociálních službách)

logo_opz

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé,

 

dnes NRZP ČR odeslala na MPSV ČR připomínky k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

 

Chtěl bych Vám všem poděkovat za Vaši aktivitu k tomuto zákonu, i když možná svoje připomínky v materiálu, který Vám v příloze posílám, doslovně nenajdete. Řada připomínek byla podobného rázu. Sociální a legislativní komise NRZP ČR se všemi připomínkami poctivě zabývaly a velmi podrobně jsme všechny diskutovali. Z výčtu připomínek je zřejmé, že zákon by MPSV ČR mělo spíše přepracovat anebo stáhnout. MPSV ČR připravovalo novelu zákona téměř dva roky, ale nejsou zde prakticky žádné závažné systémové změny, které by zlepšovaly dostupnost péče a hlavně více podporovaly rodiny pečující o osoby závislé na péči. Předpokládáme, že k návrhu zákona bude mnoho připomínek i od ostatních připomínkových míst, takže jejich vypořádání bude trvat asi nějakou dobu. Tudíž nemáme ani představu, kdy by se návrhem zákona mohla zabývat vláda.

 

Přeji Vám všechno dobré. 

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel