Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
logoHK
opel-handycars-280x120
logo_kraj_hradec
logo-npu
banner dtest
logo_plzen
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-newEuroklíč
labskastezka
logo_cb
ztp_energie
logo-kr-zlin
logo plzen3
Disway_logotype
stejna_sance
stejna_sance
moravskoslezsky-kraj-logo
KV_LOGO_RGB
stejna_sance

Informace č.: 80 - 2016 (Zlepšení podmínek dopravy na železnici pro OZP)

Vážení přátelé,

České dráhy nyní začínají postupně nasazovat na linku Praha - Děčín - Berlín - Hamburk - Kiel a na vlak Slovenská strela Praha - Pardubice - Brno - Bratislava kompletně přestavěné a modernizované osobní vozy 2. třídy velkoprostorového uspořádání. Vozy nabídnou především místa pro cestující na vozíku včetně bezbariérového WC, uzavřený oddíl pro cestující s malými dětmi včetně místa pro uložení dětského kočárku a místa pro uložení až 8 jízdních kol. Vozy jsou určeny pro provoz rychlostí až 200 km/h, jsou klimatizované, vybavené audiovizuálním informačním systémem s monitory LCD a mají další vybavení. Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě. 

Tyto dva typy nových vozů doplnily již provozované modernizované vozy 1. třídy, oddílové vozy 2. třídy a restaurační vozy. Vozy 1. třídy nabízejí cestujícím polohovatelné kožené sedačky, rozkládací nebo sklopné stolky, elektrické zásuvky 230 V a USB konektory, WiFi a další novinky. Podobnými vylepšeními prošly i oddílové vozy 2. třídy. 

Přikládáme také ilustrační záběry vozu, které Vám na požádání můžeme zaslat ve vyšší rozlišení, resp. doplnit o další modernizované vozy, které již na těchto vlacích jezdí (např. 1. třída, oddílový vůz 2. třídy).

NRZP ČR dlouhodobě spolupracuje s Českými drahami na zlepšení podmínek pro cestování osob se zdravotním postižením v železniční dopravě. Výsledkem spolupráce je i následující informace. 

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel