Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
logoHK
logo-pardubickykraj
logo_plzen
Disway_logotype
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
logo-npu
logo_cb
KV_LOGO_RGB
opel-handycars-280x120
baner_fmily_mini
Asekol
logo plzen3
banner dtest
soc.sluzby.plzenEuroklíč
moravskoslezsky-kraj-logo
logo-kr-zlin
labskastezka
logo_kraj_hradec

Informace č.: 40 - 2016 (Vývoj sociálních výdajů MPSV v roce 2015)

Vážení přátelé,

v příloze Vám posílám tiskovou zprávu Ministerstva práce a sociálních věcí, ve které jsou uvedeny souhrnně výdaje na sociální systém v ČR za rok 2015. Myslím, že to jsou údaje velmi zajímavé a důležité pro Vaši orientaci v celém systému sociálního zabezpečení. Zajímavé jsou údaje, především o dávkách pro osoby se zdravotním postižením. Tisková zpráva potvrzuje již původní informaci, kterou máme, že v loňském roce bylo vydáno na příspěvek na zvláštní pomůcku pouze necelých 800 miliónů, což je více jak 50%ní pokles proti letům před reformou bývalého ministra Jaromíra Drábka. Zároveň se také ukazuje, že výdaje na příspěvek na péči nerostou tak dramaticky, jak nám bylo sdělováno při jednáních o zvýšení příspěvku na péči v loňském roce. Meziroční nárůst o 800 miliónů vlastně kopíruje pouze nárůst počtu příjemců příspěvku na péči, který se zvýšil za uplynulý rok přibližně o pět tisíc osob. 

Považuji za cenné mít k dispozici takto souhrnné základní informace o výdajích státu na sociální zabezpečení a věřím, že i pro Vás to jsou informace cenné při argumentaci v rámci dalších jednání. 

Přeji Vám všechno dobré. 

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel