Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
Disway_logotype
logo plzen3
logo_plzen
opel-handycars-280x120
baner_fmily_mini
KV_LOGO_RGB
banner dtest
stejna_sance
moravskoslezsky-kraj-logo
ztp_energie
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
logo_cb
logo-npu
logo_kraj_hradec
soc.sluzby.plzen
stejna_sance
labskastezkaEuroklíč
stejna_sance

Informace č.: 12 - 2016 (pozměňovací návrh k zákonu o sociálních službách)

Vážení přátelé,

v poslední době intenzivně vyjednáváme s MPSV ČR a poslanci Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny o přijetí našeho pozměňovacího návrhu k novele zákona o sociálních službách. Návrh by umožnil řízení o příspěvku na péči již v době pobytu osoby ve zdravotnickém zařízení, pokud by z lékařských zpráv bylo zřejmé, že po léčení zůstanou následky a osoba bude závislá na péči. Bližší informace o pozměňovacím návrhu najdete v informaci č. 11/2016. 

K našemu návrhu se vyjádřilo MPSV ČR, které jej odmítlo s řadou připomínek. Musíme uznat, že některé připomínky MPSV ČR jsou relevantní a jsou věcné. V příloze Vám posíláme stanovisko MPSV ČR a zároveň náš původní pozměňovací návrh. Na základě připomínek MPSV ČR zpracoval náš právník pan JUDr. Zdeněk Žižka pozměňovací návrh ve smyslu připomínek MPSV ČR. V příloze Vám posíláme přepracovaný pozměňovací návrh a zároveň okomentované stanovisko MPSV ČR. Výbor pro sociální politiku bude návrh novely zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách projednávat ve čtvrtek 18. 2. 2016. Do té doby bychom měli mít ještě řadu jednání s poslanci, abychom je přesvědčili k přijetí našeho pozměněného návrhu. 

Vážení přátelé, velmi bychom přivítali, kdybyste nám pomohli v prosazení tohoto pozměňovacího návrhu, protože jej považujeme za zásadní. 

Proto Vás prosím, oslovte dopisem poslance Výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Emaily na poslance najdete na www.psp.cz

Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel