Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
logo-npu
baner_fmily_mini
opel-handycars-280x120
moravskoslezsky-kraj-logo
logo-kr-zlin
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
ztp_energie
KV_LOGO_RGB
logo plzen3
stejna_sance
logo_kraj_hradec
soc.sluzby.plzen
banner dtest
logo_cb
logo-pardubickykraj
logo_plzen
Disway_logotype
stejna_sance
Asekol

Informace č.: 78 - 2015 (Politické prohlášení RV NRZP ČR)

Vážení přátelé,

dnes zasedal Republikový výbor NRZP ČR, který se zabýval několika tématy. 

Hlavním tématem byla novela zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a také Evropský průkaz osob se zdravotním postižením. K těmto dvěma bodům přijal Republikový výbor politické prohlášení, které Vám v příloze posíláme. 

Republikový výbor se dále zabýval novelou zákona o sociálních službách, která má zvýšit příspěvek na péči. U zákona nebylo zatím ukončeno připomínkové řízení, takže není zřejmé, kdy jej projedná vláda a Poslanecká sněmovna. 

V oblasti zaměstnanosti jednal RV NRZP ČR o zvýšení příspěvku na podporu zaměstnavatelů zaměstnávajících OZP, a to v souvislosti se zvýšením minimální mzdy příjemců invalidních důchodů od 1. 1. 2016. Republikový výbor se dále zabýval dalšími organizačními záležitostmi. 

Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel