Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
KV_LOGO_RGB
logo plzen3
logo_plzen
logo_cb
opel-handycars-280x120
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
ztp_energie
soc.sluzby.plzen
Disway_logotype
stejna_sance
logo-pardubickykrajEuroklíč
labskastezka
banner dtest
logo-npu
stejna_sance
logoHK
moravskoslezsky-kraj-logo
logo-kr-zlin

Informace č.: 63 - 2015 (Připomínky k vyhlášce č. 505/2006 Sb)

Vážení přátelé,

v příloze Vám posílám zásadní připomínky NRZP ČR k navrhovaným změnám přílohy č. 1, vyhlášky č. 505/2006 Sb. Tyto zásadní připomínky vychází z Vašich podnětů, které jste nám poslali. Chtěl bych všem velmi poděkovat za aktivní účast. 

Vaše připomínky zpracoval legislativní odbor NRZP ČR, posoudil jejich relevantnost a případně zapracoval do textu pracovního návrhu přílohy. Snažili jsme se co nejvíce vyhovět Vašim představám, i když někdy je to složité, protože některé připomínky byly částečně ve vzájemném rozporu.  Pokud budou další jednání o této problematice, tak Vás samozřejmě budeme informovat. 

Při odesílání připomínek na MPSV ČR jsem uvedl, že návrhy změn neřeší komplex problémů s posuzováním míry závislosti. Je to pouze jakýsi administrativní nástroj, který se neustále opírá o 10 základních životních potřeb, které byly schváleny za ministra J. Drábka. Považujeme celý systém za chybný, protože nezohledňuje časovou dimenzi péče. Zároveň zůstává, že rozhodující úlohu má v posuzování míry závislosti neustále posudkový lékař. Chybí kolektivní posouzení. 

Přeji Vám všechno dobré. 

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel