Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
logo-pardubickykraj
ztp_energie
logo_kraj_hradec
stejna_sance
baner_fmily_mini
labskastezkaEuroklíč
Asekol
logo-npu
moravskoslezsky-kraj-logo
stejna_sance
soc.sluzby.plzen
logo-kr-zlin
Disway_logotype
stejna_sance
logo_plzen
logo_cb
KV_LOGO_RGB
opel-handycars-280x120

Informace č.: 55 - 2015 (jednání kolem PnP)

Vážení přátelé,

posílám Vám pouze krátkou zprávu, abyste byli informováni kolem dění námi prosazovaného příspěvku na péči. Jak víte, NRZP ČR vyvolala jednání o navýšení příspěvku na péči ve všech stupních, a to o 10 % s platností od 1. 1. 2016. 

Dnes jsem jednal s místopředsedou vlády panem Pavlem Bělobrádkem. Společně jsme jednali o podpoře valorizace příspěvku na péči. Pan místopředseda uvedl, že vnímá velmi dobře situaci pečujících osob, a že si uvědomuje, že jejich situace není dobrá. 

Předal jsem mu veškeré dokumenty, které NRZP ČR k této problematice má. Pan místopředseda dále uvedl, že podporuje navýšení příspěvku na péči. Spatřuje však velký problém v tom, že v současné době je velký tlak na rozpočet na příští rok, a tudíž bude velmi složité jednání s místopředsedou vlády panem ministrem A. Babišem. Místopředseda P. Bělobrádek přislíbil, že v této věci bude jednat s ministrem financí, protože to vnímá jako důležitou prioritu. V této věci by se mělo uskutečnit další jednání s předsedou vlády B. Sobotkou, a to 15. 7. 2015. Věřím, že se v této diskusi dostaneme již k tomu, aby byla připravena novela zákona o sociálních službách, kde by došlo pouze k navýšení částek příspěvku na péči.

 Přeji Vám všechno dobré a pěkný začátek prázdnin. 

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel