Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
logo-kr-zlin
stejna_sance
logoHK
moravskoslezsky-kraj-logo
banner dtest
stejna_sanceEuroklíč
stejna_sance
soc.sluzby.plzen
ztp_energie
Disway_logotype
labskastezka
logo_kraj_hradec
Asekol
KV_LOGO_RGB
baner_fmily_mini
logo plzen3
logo-pardubickykraj
logo_cb

Informace č.: 36 - 2015 (valorizace náhrady za ztrátu na výdělku )

Vážení přátelé, 

v příloze Vám posílám rozsáhlejší materiál, který se týká valorizace náhrady za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti podle občanského zákoníku v roce 2015. 

Mnozí z Vás se na nás obrací s informací, že tyto náhrady nebyly k 1. 1. 2015 valorizovány, tak jako náhrady, které jsou poskytovány z pracovněprávních důvodů (pracovní úraz, nemoc z povolání). Analyzovali jsme celou situaci a výsledek analýzy i doporučení naleznete v přiloženém dokumentu. 

Prosím, abyste si jej důkladně prostudovali a s případnými dotazy se obraceli na našeho právníka JUDr. Zdeňka Žižku, .  NRZP ČR bude apelovat na ministra spravedlnosti, aby ministerstvo opět provádělo pravidelnou valorizaci občanskoprávních rent.

 Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel