Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
opel-handycars-280x120
stejna_sance
logo-npu
stejna_sance
Disway_logotype
banner dtest
labskastezka
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
logo_cb
soc.sluzby.plzen
ztp_energieEuroklíč
KV_LOGO_RGB
logoHK
logo_plzen
logo_kraj_hradec
stejna_sance
logo plzen3
moravskoslezsky-kraj-logo

Informace č.: 62 - 2014 (TZ Centra Kociánka + připomínky - veřejný ochránce práv)

Vážení přátelé,

v informaci č. 61 jsem Vám poslal petici, kterou organizují někteří rodiče dětí, které navštěvují Centrum pro zdravotně postižené děti Kociánka Brno. K úplnosti informací Vám posílám tiskovou zprávu, kterou vydalo vedení Centra Kociánka, jako reakci na tuto petici. Myslím, že je správné mít informace z obou stran tak, abyste se mohli sami podle svého vlastního uvážení rozhodnout, zda petici podpoříte či ne. 

Vážení přátelé, posílám Vám také připomínky k návrhu novely zákona, kterým se mění zákon č. 349/1999 Sb., o veřejném ochránci práv, které jsem dnes odeslal ministru J. Dienstbierovi. V tomto zákoně se kodifikuje monitorování plnění Úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením. Bohužel jsem od nikoho neobdržel žádné připomínky k tomuto návrhu zákona. 

 

Chápu to však tak, že na připomínkování bylo málo času a je čas dovolených.

Přeji Vám všechno dobré.

 

Mgr. Václav Krása

předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel