Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
soc.sluzby.plzen
logo-pardubickykrajEuroklíč
baner_fmily_mini
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
KV_LOGO_RGB
stejna_sance
Asekol
stejna_sance
logo plzen3
logoHK
labskastezka
logo-npu
stejna_sance
ztp_energie
logo_plzen
Disway_logotype
banner dtest
logo-kr-zlin

Informace č.: 53 - 2013

Vážení přátelé, 

opět se Vám ozývám ve věci sKarty, i když jsme mysleli, že už je sKarta mrtvý projekt. 

Dnes na jednání Poslanecké sněmovny byl projednáván ve druhém čtení senátní návrh zákona, kterým se rušily sKarty. Poslanci ODS Zbyněk Stanjura a Lenka Kohoutová k tomuto návrhu předložili komplexní návrh, který zachovává zvláštní účty pro posílání sociálních dávek. Ve skutečnosti se jedná o oživení sKaret. Je přeci zřejmé, že k takovému účtu by musela být nějaká zvláštní karta, kterou by se občan prokazoval. Návrh poslanců Stanjury a Kohoutové přitom vůbec neřeší nakládání s chráněnými osobními údaji. 

Vážení přátelé, byli jsme přesvědčeni, že projekt sKaret definitivně končí. Zdá se, že pořád tady existují nějaké podivné vazby, které mají zachovat napojení politických stran na některé finanční skupiny. Věřím, že Poslanecká sněmovna odmítne tento pozměňovací návrh, přesto Vás prosím o spolupráci. 

Vážení přátelé, prosím Vás, abyste co nejrychleji napsali jednotlivým poslancům, že je žádáte, aby nehlasovali pro pozměňovací návrh poslanců ODS Z. Stanjury a L. Kohoutové. Adresy jednotlivých poslanců najdete na webových stránkách www.psp.cz, kde si rozkliknete seznam poslanců a u každého je zároveň emailová adresa. 

Věřím, že je to poslední záležitost, která se dotýká sKaret. Věřím, že poslanci odmítnou tento návrh, a že sKarta bude konečně zrušena. Pokud by se tak však nestalo, musíme pořád sledovat dění kolem tohoto nesmyslného projektu. 

Přeji Vám všechno dobré. 

S pozdravem 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel