Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP

Aktuality

Pozvánka na konferenci "Dlouhodobé zdravotní postižení - léčba, rehabilitace, kompenzace, adaptace"

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolujeme si Vás pozvat na II. ODBORNOU KONFERENCI - Dlouhodobé zdravotní postižení – léčba, rehabilitace, kompenzace, adaptace, která se uskuteční v termínu 21.-22.9.2017 na lodi CARGO GALLERY, která bude kotvit v přístavišti v Litoměřicích.

Odborná konference je pořádána v rámci projektu „Česko – saské pohraničí bez bariér“ realizovaného z Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi ČR a Svobodným státem Sasko.

Odbornou záštitu nad konferencí převzal prof. MUDr. Jan Štulík, CSc. – přednosta Kliniky spondylochirurgie 1. LF UK a FN Motol, Praha

 

Informace č.: 71 - 2017 ( Cena VVZPO za publicistické práce a Fotografická soutěž na téma Život bez bariér)

Vážení přátelé, 

v příloze Vám posíláme propozice pro fotografickou soutěž na téma život bez bariér. Cenu uděluje Vládní výbor pro zdravotně postižené občany a vyhlášení vítězů se uskuteční na Slavnostním večeru k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením  v Lichtenštějnském paláci v Praze, kde budou vítězné fotografie vystaveny. 

Vládní výbor pro zdravotně postižené občany také vyhlašuje XIV. ročník Ceny VVZPO za publicistické práce, zaměřené na téma zdravotního postižení za rok 2017. V příloze Vám posíláme propozice této soutěže. Vyhlášení vítězů bude také na Slavnostním večeru k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením  v Lichtenštějnském paláci v Praze. 

Vážení přátelé, jenom upozorňujeme na to, abyste přihlášky posílali na emaily, které jsou uvedeny v propozicích. 

Přeji Vám všechno dobré. 

S pozdravem 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 

 

logo_opz

 

Informace č.: 70 - 2017 (Seminář na REHAPROTEXU ve čtvrtek 21. 9. 2017)

Vážení přátelé,

již jsme Vás mnohokrát informovali o veletrhu kompenzačních pomůcek  REHAPROTEX, který představuje nové trendy v rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůckách. V rámci doprovodného programu se ve čtvrtek 21. 9. 2017 od 13:00 do 15:00 uskuteční také seminář na téma novela zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením. Seminář se uskuteční v Pavilonu A, sál Morava. Přednášet bude předseda NRZP ČR Mgr. Václav Krása. 

Novela zákona č. 329/2011 Sb., je největší změnou zákonů, které jsou ve prospěch osob se zdravotním postižením. Novela zákona bude účinná od 1. 1. 2018, a pokud chcete mít ucelenou a úplnou informaci, zveme Vás k účasti na semináři. Samozřejmě, že součástí semináře bude i diskuse, a pokud bude dostatek prostoru, předseda NRZP ČR bude informovat i o novém institutu tzv. Dlouhodobé ošetřovné. Dlouhodobé ošetřovné je součástí novely zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění a má pomoci rodinám při řešení náhlého zdravotního kolapsu rodinného příslušníka. 

Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

logo_opz

 
Více článků...
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel